Sakk szakosztályunk éves beszámolója 2023-ból, Molnár Péter szavaival

Az év során számos pozitív fejleményt tapasztaltunk a sakk szakosztály tevékenységeiben. 2023-ban sikerült három iskolában sakk-szakköröket indítanunk, köztük a Kőrösi Iskolában három csoportot, valamint a Radnóti Gimnáziumban és a Bárdos Iskolában egy-egy csoportot. Az aktív résztvevők száma jelentősen nőtt az előző évhez képest, közelítve az 50 fős létszámhoz.

A versenyzői kategóriában figyelemre méltó sikereket értünk el. A Pest megyei ifjúsági csapatbajnokságon 4 fős csapatunk bronzérmet szerzett, aktívan részt véve a 8 csapat között zajló versenyen. A diákolimpia országos döntőjében négy diákunk képviselte szakosztályunkat, köztük Nagy Vilmos (5. korcsoport), Erdős Csongor és Raboczki Mátyás (3. korcsoport), valamint Hogyinszki Marcell (2. korcsoport). Nagy Vilmos remek teljesítményével a 3. helyen végzett, míg Erdős Csongor a 8. helyen zárt.

A sakk népszerűsítése terén is sikeresek voltunk, hiszen tavasszal a Dunakeszi Polgárban megjelent egy 6 részes gyerek sakk rovat, melyre a gyerekek aktívan reagáltak, lelkesen küldve vissza a megfejtéseiket. A szakosztály folyamatosan törekszik a sakk iránti érdeklődés növelésére és a tehetséges fiatalok támogatására.