Sikerek és világversenyek jellemezték Atlétika szakosztályunk 2023-as évét

A 2023-as évet is a szokásoknak megfelelően a fedettpályás idénnyel kezdtük januárban, a február végi felnőtt és korosztályos országos bajnokságokon összesen hét dobogós helyezést értünk el, Huller Dani, Eszes Dani, Szenderffy Dani, Mika Boti, Lorkó Lara és Varga Barnabás révén. Újdonság, hogy első VSD-s paraatlétaként Porubszki Patrik a Fedettpályás Paraatlétikai Bajnokságon 3. helyen végzett a 60 méteres síkfutásban a kategóriájában.

A fedettpályás szezon zárásaként Eszes Dániel a válogatott tagjaként a Fedettpályás Atlétikai Európabajnokságon Isztambulban 60 m gátfutásban képviselte a VSD-t.

A szabadtéri szezont nem is kezdhettük volna jobban, hiszen a márciusi gödöllői Mezei Futó Országos Bajnokságon a Hoffer István távfutó edző irányította fiatal csapat két érmet is szerzett. Takács Fruzsina egyéniben lett második az U14-es lányok mezőnyében, míg az U14-es fiúk csapatversenyében, az Udvardi-Fehér-Bódis összetételű csapat aranyérmet szerzett. István három éve kezdte lerakni a távfutó csoport alapjait, kitartó, szisztematikus munkája meghozta a első gyümölcseit!

A májusban kezdődő szabadtéri pályaversenyeken jó formát mutattak versenyzőink ennek köszönhetően Bodrogi Levente (400m gát) az U18-as, míg Huller Dániel (800 m) és Szenderffy Dániel (hármasugrás) a Csapat EB-n szerepelt a válogatottban remekül.

A szabadtéri országos bajnokságokon a már említett mezei futó U14 csapaton kívül, Huller Dániel (U23 és felnőtt 800 m), Bodrogi Levente U18 400m gát, és Juhász Dorottya Jázmin U16 1500 m akadályfutásban szerzett országos bajnoki címet, ezenfelül még tizenhárom dobogós helyezést értek el versenyzőink a felnőtt és korosztályos országos bajnokságokon.

A júliusi és augusztusi világversenyeken előbb Huller Dani (800 m) szerzett 6. helyet a U23-as Európa-bajnokságon a finnországi Espooban, majd Bodrogi Levi (400 gát) szerepelt Mariborban az EYOF-on. Ezek után érkeztünk el a világbajnoksághoz, ahol Huller Dániel és Szenderffy Dániel révén két atlétánk is képviselte egyesületünket a világ harmadik legnagyobb (az olimpia és a labdarugó VB mögött) sporteseményén.

A VB-n való sikeres helytállás után még nem pihenhettek legjobbjaink, ugyanis a szakosztály többi tagjával kiegészülve az Atlétikai Magyar Csapat Bajnokság várt rájuk, ahol remek csapatmunkával és Maracskó Pál “hadvezér” , vezetőedző irányításával feljutottunk a Divízió 1-be, így jövőre az ország legjobb 16 egyesülete között szerepelhetünk a csapatbajnokságon.

Szeptember végén még két válogatott versenyen vettünk részt, előbb juhász Dorottya Jázmin szerepelt az U16-os válogatottban a szlovákiai Nagyszombaton, majd szenior atlétánk Rácz Réka szerzett ezüstérmet hármasugrásban a Szenior Európa-bajnokságon az olaszországi Pescaraban  W40 kategóriában.

Összeségében remek évünk volt. A para és a távfutó szakág is bemutatkozott a bajnokságokon remek eredményeket hozva, válogatott atlétáink pedig kiharcolták a VB-n való szereplést. Egyik legnagyobb eredményünk a Divíziós 2-es csapatbajnokság magabiztos megnyerése volt, ez is bizonyítja, hogy remek edzői gárdánk a gyermekkorosztálytól a szeniorral bezárólag kiváló munkát végez.

Ez a szuper év és az egyesület által biztosított feltételek remek alapot adnak a következő, olimpiai évi eredményekhez, bízva a korosztályos és a felnőtt EB-n való szereplésben, az esetleges olimpiai részvételt ki se merjük mondani. – értékelt Bottyán Tibor szakosztályvezető