Több mint 1400-an álltak rajthoz az idei Futakeszin

37 perc 38 másodperc – ennyi kellett ahhoz, hogy valaki a dobogó tetején állhasson 10 km után. Talán minden idők legnagyobb létszámával, több mint 1400 futóval rendezték meg a kilencedik Futakeszit. A kicsiktől a komolyabb futókig mindenki megtalálta a neki való távot, lássuk, ki hogyan érezte magát.

Az idei sporteseményt a Városi Sportegyesület Dunakeszi (VSD) szervezte. Az egyesület elnöke, Temesvári István elmondta, hogy büszke arra, hogy sok VSD tagot lát a nevezők között.

Dióssi Csaba polgármester egy utolsó biztatással engedte útjára a futókat, majd ő maga is rajthoz állt, a tőle megszokott 10 kilométert választotta.

A hangulat szuper volt. Volt bemelegítés, pomponlányok, a célba érkezőket a Dunakeszi Koncertfúvósok jókedvű zenéje várta.

Mi a könnyebb végét fogtuk meg a dolognak, a célba beérkező kimerült, de jókedvű embereket kérdeztük meg, milyennek érezték a futást.

Máté elmondta nekünk, hogy atlétaként jó edzésben van, tetszett neki az esemény. Szülei és atlétatársai kísérték el a versenyre. Turcsányi Levente bevallotta, hogy nagyjából sehogy nem készült, mégis jól sikerült neki a futás.

Lukácsi Bálint képviselő szerint jó idő volt és nagyszerű hangulat. „Fárasztó volt, most is a 2,5 km távot választottam, ahogy szoktam. Jó ötlet volt még egy távot berakni, úgy látom sokan választották.” (idén először lehetett az 1.25 km távra nevezni – szerk.)

Mindenki kapott emlékbe egy érmet

Dióssi Csaba polgármester és menyasszonya hagyományosan a 10 km-t választották, ami nem meglepő, hiszen életük része a sport. „Büszke vagyok rá, hogy városunkban ilyen intenzív a tömegsport. Nagyszerű élmény, hogy Dunakeszi belterületén, egy ilyen szép helyszínen, ilyen sok ember egyszerre fut!

ITT A BIZONYÍTÉK: DUNAKESZI SPORTOS VÁROS!

Az pedig külön öröm számomra, hogy az unokám és a lányom is szurkolt nekünk, ez plusz motiváció volt.”

Dióssi Dorottya és kisfia, valamint Dióssi Csaba polgármester és menyasszonya, Gaál Andrea a 10 km után