Szakosztályunk 4 korosztályban is képviselte magát hétvégén különböző helyszíneken. Legkisebb, U10-es csapatunk itthon, a Magyarság csarnokban lépett pályára. “Izgalmas meccsek voltak, ügyesek voltak a lányok. Voltak hosszú labdamenetek , amik nagyon kifárasztották a csapat játékosait. Összességében egy szuper délelőttöt , töltöttünk együtt. Folytatás eggyel nagyobb korosztályban, két hét múlva Tatabányán.

Az U11 csapata Leányfalun játszott Országos Szupermini fordulót. “Jól indult a nap, a házigazda Dunakanyar ellen kezdtünk, ahol szép megoldásokkal, hosszú labdamenetekkel tarkított meccset láthattunk. Kifejezetten a nap legjobb mérkőzése volt. Egy kis szünet után a Delta csapata ellen is még jól, összeszedetten játszottunk, de itt már fogyatkozott a figyelmünk. Ezután az Újpest és Kispest csapata várt még ránk, ahol a nyitásokba többször is hibáztunk. Ami máskor erősségünk volt, az most döcögősen ment.” – összegzett Görög Hajnalka

A következő OSZB forduló május 15-én Tatabányán lesz.

U15 A csapat mérkőzései:

VSDA-Miskolc: 0:3 Első meccsünkön a 2. helyezett Miskolc ellen jól kezdtünk, kellően szorossá tudtuk tenni az első szettet, ami sajnos nem tartott ki a mérkőzés végéig, reális eredmény született.

VSDA-UTE: 0:3 A második meccsen, az UTE elleni első szett 17-18 pontig elég szoros volt, fej-fej mellett haladtunk, de a végén egy-két peches pontnak köszönhetően összeomlott az ellenállásunk. A második szettre nagyon felszívták magukat a lányok, ott voltunk a játszmagyőzelem kapujában, de a maguknak felállított tét elbizonytalanította őket. 23:21-re még mi vezettünk, de onnan kiengedtünk és hosszabbításban elvéreztünk. A 2. játszmában nagy lehetőséget szalasztottunk el, hogy a végjátékban nem tudtunk kellően koncentrálni. Innen már nem tudtunk felállni és 3. játszmát viszonylag könnyen az Újpest nyerte. Sajnos elmaradt a szettrablás, a helyosztót így is a középmezőnyből várjuk.

A Vsd U15 B csapata Dunakeszin játszott az OGYB következő fordulójában, a 9-12.helyért.

Az első mérkőzésüket az UTE ellen játszották, ahol a kezdeti nehézségek ellenére is sikerült 3-0-ra nyerni. Nem volt könnyű mérkőzés, de a koncentrációnak és a jó nyitásoknak köszönhetően sikerült szettvesztés nélkül győzni.

A második mérkőzés a KSE csapata ellen következett, akikkel ebben a szezonban még nem találkoztak. Kimondható, hogy idén ezen a mérkőzésen voltak a lányok a legjobbak. Nagyon kevés hibával, összeszedetten, csapatként jàtszottak, bíztatták egymást és 3-0-ra megnyerték a meccset.

Sajnos a nap végére nagyon elfáradtak a lányok és szinte csere nélkül játszották végig a tornát, így nem sikerült szettet rabolni a Csepel csapata ellen az utolsó meccsen és 3-0-ra kikaptunk.

De az első két meccs teljesítménye után ez belefért. Nagyon büszke vagyok a lányokra, rengeteget fejlődtek év eleje óta és bebizonyították, hogy bárki ellen lehet esélyük a győzelemre ha kellőképp odafigyelnek.Ami a legszuperebb volt, hogy végig segítették egymást és végig csapatként működtek.