Elkezdődött! Felnőtt csapatunk a megye I.osztályban

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

Felnőtt csapatunk megkezdte szereplését immár a megyei I. osztályban. A felkészülés során 10 új játékos csatlakozott együttesünkhöz, akik az edzőmeccseken és edzéseken bizonyították, hogy erősítést jelentenek számunkra. Innentől már csak a debütálás

Vezetőedzőnk, Albert Flórián vezérletével első mérkőzésünket hazai pályán az évek óta stabil első osztályú csapatnak számító Tököl VSE ellen kezdtük. Tökéletes kezdés után már a 4. percben vezetést szereztünk Szabó Bence találatával, ezt követően sajnos magára talált a vendég együttes, és kiegyenlített. Az első félidő végéhez közeledve azonban 3 perc alatt 3 gólt sikerült szereznünk, így Veres Viktor gólja után megnyugtató, 4-1-es félidei vezetéssel vonulhattunk az öltözőbe. A második félidőre már csak a gólkülönbség kérdése maradt tisztázatlan, együttesünk helyzetet-helyzetre halmozott. A mérkőzés végül 6-1-es győzelemmel zárult, csapatunk 6 góljából pedig 4-et új szerzeményeink szereztek, Zsivoczky-Pandel Péter Norbert két-, Forgács Bence és Tokodi Sándor Krisztián 1-1 góllal vette ki részét a fölényes győzelemből.

1.1. ábra: /VS Dunakeszi-Tököl VSE/ – A képen zöldben Göblyös Krisztián (21) és Maka Alex (8) fotó: Keszi Channel

A második fordulóban a Törteli KSK vendégei voltunk, amely csapat velünk együtt, idén jutott fel az első osztályba. Nehéz mérkőzésre számítottunk, ami be is igazolódott. A kűzdős, hajtós mérkőzés kezdet után sajnos már a 37. percben emberhátrányba kerültünk, második sárgalappal Szabó Bencét állították ki. Ezt követően azonban határozott védekezéssel és egy villámgyors kontratámadás után a félidő legvégén Zsivoczky-Pandel Péter Norbert góljával megszereztük a vezetést, emberhátrányban! A második félidőre a törteli gárda próbált még nagyobb nyomást helyezni csapatunkra, amiből kontratámadást indítva akár növelhettük is volna előnyünket, de az ellenfél kapusa hatalmas bravúrral hárította ziccerünket. A majdnem egy félidőnyi emberhátrányos játék után a 80. percben aztán sajnos kiegyenlített az ellenfél csapat (1-1), ami a mérkőzés végéig már nem változott. Több mint egy félidőt emberhátrányban játszva értünk el döntetlent egy nagy iramú találkozón.

1. 2. ábra: /Törteli KSK – VS Dunakeszi/ A képen zöldben Cifra Máté (7), Maka Alex (8) és Zsivoczky-Pandel Péter Norbert (4) fotó: Keszi Channel

A harmadik fordulóban ismét egy hazai meccs következett, A Fémalk-Dunavarsány csapata látogatott el hozzánk. Kissé idegesen játszottunk, így az ellenfél csapat a 34. percben egy emelést követően megszerezte a vezetést, először kerültünk hátrányba az első osztályban. A második félidei játékunk valamelyest feljavult, Vágner Attila 76. percben szerzett góljával kiegyenlítettünk. Ezt követően nagy nyomás alá helyeztük az ellenfél csapat kapuját, ami nagy helyzetekben, és kapufákban mutatkozott meg, a gól, és egy jogos büntető azonban sajnos elmaradt, így harmadik mérkőzésünket döntetlennel zártuk.

1. 3. ábra: /VS Dunakeszi – Fémalk Dunavarsány/ A képen kékben Forgács Bence (12) és Zsivoczky-Pandel Péter Norbert (4) fotó: Keszi Channel

Negyedik mérkőzésünkön egy ismerős csapat, a két évvel ezelőtt, a mi csoportunkból az első osztályba feljutott Szentendre VSE-hez látogattunk. Jól kezdtük a mérkőzést, és a 8. percben Maka Alex meglőtte első gólját a Dunakeszi színeiben. Sajnos már a 15. percben kényszerű cserére volt szükségünk, Reis dos Santos Maicon nem tudta folytatni a játékot, aki helyett Széplaki Józsefet küldte be Albert Flórián vezetőedzőnk. Talán a sérülés, valamint a hektikus játékvezetés miatt is, de sajnos játékunk az első félidő végére visszaesett, a Szentendre a 36. percben pedig egy leshelyzetből született góllal egalizálni tudott, így 1-1-es eredménnyel vonulhattunk a szünetre. Albert Flórián a szünetben rendet tett a fejekben, és a második félidőre egy egészen más mentalitású Dunakeszi jött ki, így a félidő elején Zsivoczky-Pandel Péter szezonbeli 4. góljával elcsendesítette a helyenként sértő, indulatos hazai szurkolókat, újra megszereztük a vezetést! Ezt követően Maka Alex szezonbeli első gólját, szezonbeli első mesterhármasára cserélte, és két újabb gólja után már 4-1-re vezettünk. Ezt követően többen is feliratkozhattak volna góllövőink közé, azonban a szentendrei kapus több bravúrt is bemutatva mentette meg csapatát további góljainktól. A szentendrei csapat a 89. percben kozmetikázott az eredményen, így végül 4-2-es, magabiztos győzelemmel zárult szezonbeli negyedik mérkőzésünk.

1. 4. ábra: /Szentendre VSE – VS Dunakeszi / A képen kékben Zsivoczky-Pandel Péter Norbert (4), Kurucz Tamás (9) Veres Viktor (11) és Széplaki József (10) fotó: Keszi Channel

Az ötödik fordulóban A Felsőpakony KSE csapatát fogadtuk vendégül. Végig mezőnyfölényben játszva 2-0-ás előnnyel vonulhattunk szünetre Gólya Martin és Maka Alex gólját követően. A második félidőben ezt még 3 góllal toldotta meg együttesünk Veres Viktor két-, és Kocsi Henrik János egy góljának köszönhetően. Az 5-0 arányú magabiztos hazai győzelmünk, számos ziccerünk után akár még hízelgő is lehet a vendégcsapat számára. Idősebb Albert Flórián születésének 77. évfordulóján a csapat győzelemmel adózott emlékének!

1. 5. ábra: /VS Dunakeszi -Felsőpakony KSE/ A képen zöldben Cifra Máté (7) és Kovács Dávid, kapuban Czédula Péter fotó: Keszi Channel

Összefoglalva az első 5 fordulót elmondható, hogy a Pest megyei I. osztályú bajnokság, a csapatok erősségét, kvalitását tekintve egy jóval keményebb megpróbáltatás az eddigieknél. Számos csapat rendelkezik korábban Nemzeti Bajnokságot is megjárt labdarúgókkal. Albert Flórián vezetőedzőnk az első 5 forduló alatt minden rendelkezésre álló játékosunknak bizalmat szavazott, 18 mezőnyjátékosunk, és 3 kapusunk lépett pályára az eddigi mérkőzéseken. Csapatunk 5 forduló után veretlenül, 3 győzelemmel és 2 döntetlennel jelenleg az I. osztályú bajnokság 6. helyén áll, így a következő fordulóban Százhalombattán is csak a 3 pont megszerzése lehet a cél! Hajrá Dunakeszi!

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]