Asztalitenisz szakosztályunk idén is sikeres évet tudhat maga mögött

Lindner Ádámot, a VSD alelnökét, asztalitenisz szakosztályunk edzőjét kértük, hogy elemezze a 2023-as évet

A VSD I. fiatal játékosokból álló csapata 2023-ban csapatbajnoki szinten kiemelkedő teljesítményt nyújtott, megnyerve az Észak-keleti csoportot az NB II-es bajnokságban. Ezen eredmény révén kiharcolták a jogot az NB I-ben való részvételre a következő, 2023/2024-es bajnoki évben.

Az egyéni versenyek terén fiataljaink kiemelkedő sikereket értek el az országos versenyeken. Ezek a teljesítmények nemcsak az országos ranglistaversenyeken elért eredmények miatt, hanem a Magyar Bajnokságon elért érmes helyezéseik miatt is kiemelendők. Felnőtt korosztályban Kishegyi Ákos párosban a 2. helyen, vegyes párosban pedig a 3. helyen végzett. Volentics Anna Ifjúsági korosztályban Magyar Bajnok lett, párosban ugyanebben a korosztályban a 2. helyezést érte el. Oroszki Péter mind az U19, mind az U17-es korosztályban párosban bronzérmet szerzett a Magyar Bajnokságon. Lindner Zétény Serdülő (U15) korosztályban párosban a 2. helyet, vegyes párosban pedig a 3. helyet szerezte meg, Lovas Csongor ugyanebben a korosztályban szintén vegyes párosban bronzérmet nyert. Csapataink bronzérmet szereztek az Országos Ifjúsági Csapatbajnokságon és a Serdülő Országos Csapatbajnokságon is. Ezen felül versenyzőink további értékes helyezéseket értek el a különböző korosztályokban. Összességében elmondható, hogy versenyzőink sikeresen szerepeltek a Magyar Bajnokságon mind az egyéni versenyszámokban, mind csapatban.

Pálos Péter Európa-bajnoki ezüstérmes lett egyéni MS11-es kategóriában Sheffieldben! A kétszeres paralimpiai bajnokot a döntőben csak a belga Florian van Ackerrel tudta megállítani.

Az idei évben szakosztályunk számára kiemelkedő jelentőségű esemény volt, hogy csatlakoztunk a kilenc éve működő Dunakeszi Sportmodell programhoz. Ennek keretében asztaliteniszoktatást biztosítunk a 3. évfolyamos diákok számára a Testnevelés órákon. Emellett hosszú évek óta működő Óvodás programunk továbbra is sikeresen folyik, lehetőséget adva arra, hogy a sportág népszerűsítését mind az óvodákban, mind az iskolákban folytathassuk.

Ezúton szeretném kifejezni hálámat az edzői csapatnak az év során végzett sikeres munkájukért: Dr. Fest Ágnesnek, aki 2023. november 1-től immár szakosztályvezetőként is elkötelezetten tevékenykedik, valamint Lovas Dánielnek, Jeszenszki Jánosnak, Katona Gergőnek és Sipos Viktornak. -értékelt Lindner Ádám