Aktív hétvégén vannak túl röplabdázóink

Röplabda szakosztályunk szinte minden korosztályban pályára lépett a hétvégén.

U20A csapatunk pénteken este játszotta következő fordulóját a Bp.I.oszt.-ban kimagasló eredménnyel.  A Kertváros csapata fogadott minket a késői órákban, jó hangulat és magabiztos játékot hoztak a lányok. Két edzőnk is pályára lépett Czene Adrienn és Hackl Szilvia akik kimagasló játékukkal segítették a csapatot a győzelemre, így sikerült 3:1-re hoznunk a mérkőzést.

Névsor: Czene Adrienn, Hackl Szilvia, Bánki Ivett, Földi Dorina, Baricz Bora, Baricz Margaréta, Dulkai Dorina, Szarka Eliza, Varga Emma, Fornay Piroska, Kasza Bianka, Kolcsár Emese, Pásztor-Várady Luca, Fézer Ramóna

Nem sok idejük volt a lányoknak regenerálódni, mert szombat reggel már az Országos Bajnokság következő fordulóján léptek pályára. A középszakasz negyedik tornáját hazai pályán játszottuk Dunakeszin a Katolikus iskolában.

Csapatnévsor: Baricz Bora, Baricz Margaréta, Bánki Ivett, Dulkai Dorina, Fézer Ramóna, Fornay Piroska, Földi Dorina, Kasza Bianka, Kolcsár Emese, Pásztor-Várady Luca, Szarka Eliza

edző: Glózik János

Eredmények: VSD-Bonyhád 3:1 VSD-Szeged 3:0

Az első mérkőzést álmosan kezdtük az előző napi mérkőzés miatt, amit 22 óra után fejeztünk be. Az első szettben sok volt a nyitás rontás, a második szettől kezdve stabilabb lett a játékunk, mind a védekezés, mind a támadó játékunk. Nyitásaink is hatásosabbak lettek és kevesebb rontott nyitásunk volt. A harmadik szettben volt egy sajnálatos sérülés az ellenfél csapatában, ami rányomta a bélyegét a játék hangulatára. Ennek ellenére sikerült fenntartanunk a koncentrációt. A másik mérkőzésen az első szett után azok a játékosok játszottak, akik az első és az előző napi mérkőzésen kevesebb lehetőséget kaptak (Kasza Bianka, Kolcsár Emese, Szarka Eliza). Éltek a lehetőséggel, megmutatták, hogy lehet rájuk számítani.

Többen is jó teljesítményt nyújtottak: Baricz Bora, Bánki Ivett, Fézer Ramóna, Földi Dorina (Mindkét mérkőzésen a sok jó nyitása mellett nem rontott nyitást!)” -értékelt Glózik János edző

Délután már a másik U20-as csapatunk foglalta el a Katolikus tornatermét.

Két mérkőzést játszottunk, ahol nagyjából ismertük az ellenfeleinket, hiszen már játszottunk velük tavaly is. Akkor kétszer is 3-0-as arányban alul maradtunk.

A KSE csapatával kezdtük a napot, az első elvesztett szoros játszma után következett egy gyenge szettünk. Miután sikerült a harmadik játszmában felülemelkednünk önmagunkon egy összeszedettebb játékkal, fegyelmezett nyitásfogadással és kommunikációval érezhették a lányok, hogy mire is képesek igazán. A lendület nem tartott ki sajnos sokáig, hiába a szoros negyedik szettért, sajnos nem tudtunk pontot szerezni a KSE ellen.
VSD B– KSE U20 Kék 1:3 (-22; -5; 16; -23)

Az ellenfeleink közötti meccs alatt volt lehetőségünk kicsit beszélgetni a csapattal és jó hangulatban kezdtük meg a Panoráma SE elleni mérkőzést. Az első szettben szinte lesöpörtük az ellenfelet nyitásainkkal, itt mindenki lehetőséget kapott a játékra és sikerült is szépen beszállni a játékba. A második szett már egy kicsit nagyobb falatnak bizonyult, de még mindig stabilan tartottuk a 3-4 pontos folyamatos előnyünket. A harmadik szettben a nyitásfogadásunk kissé összeesett és talán a koncentrációval voltak hibáink, így a győzelem most nem sikerült. A 4. szettben a két csapat végig fej-fej mellett haladt. A Panoráma SE játékosai teljesen más stílusú röplabdát játszanak, mint amit mi tanulunk, ezért váratlanabbnál váratlanabb megoldásaikat egyelőre nehezen tudtuk lekövetni. Azonban 23-23-as állásnál is fegyelmezetten játszottunk és sikerült győzedelmeskednünk, amely hatalmas fejlődést mutat a 2022-es mérkőzésünk után.
VSD B –  Panoráma SE 3:1 (11; 18; -19; 23)

“Nagyon büszke vagyok a csapatra. Az utóbbi időben az erő/állóképességre fektettem a hangsúlyt az edzéseken, a lányok pedig keményen és becsületesen dolgoztak. Úgy látom ennek a gyümölcse megmutatkozott, hiszen a második késő esti mérkőzés végén is fegyelmezetten és koncentráltan játszottak, csapatként segítették egymást, jól kommunikáltak és betartották a taktikai utasításaim. Szükségünk volt erre a győzelemre, hiszen így már a lányok is látják azt magukban, amit én az első perctől kezdve látok bennük. Mindenki nagyon jó teljesítményt nyújtott, de Balázs Rékát szeretném kiemelni, aki egyedüli feladóként maradva a csapattal az idényre kisebb nagyobb pontatlanságokkal ugyan de az ütőinket kiszolgálva győzelemre vezette a csapatot.” -nyilatozta Czene Adrienn

Vasárnap már a két U15 csapatunkon lépett pályára

U15A csapat az OGYB 2. osztály következő fordulóján játszott. Az első meccset a Budaörs csapatával játszottuk. Nem kezdtünk nagyon fényesen, a lányok nem találták a helyüket a pályán és az első szettet el is veszítettük. Kicsit módosítottunk a felálláson és Farkas Lora vette át a feladó pozíciót, Dencső Nóri pedig kiment feladóból ütő pozícióba. Ebben a felállásban 2 nagyon sima szett következett, nagyon jó játékkal mindkét szettben 10 alatt tartottuk ellenfelünket. A 4.szett küzdelmesebben alakult, szoros végjátékkal sikerült behúznunk a szettet, így 3:1-re nyertük a mérkőzést.

A második meccset a Szeged csapatával játszottuk, akik első osztályból kerültek le hozzánk. Az első szettet fegyelmezett játékkal nyertük. A másodikban sajnos lankadt a figyelem és a pontatlanságoknak köszönhetően ellenfelünk simán nyert. A 3.-4. szett ugyanúgy alakult, mint az első és második. Egy sima győzelem, majd egy vereség. Az 5.szett végig szoros volt, de sajnos a térfélcsere előtt elhúzott ellenfelünk 3 ponttal, de ennek ellenére még sikerült 14-13-ra feljönnünk. Itt a szegedi csapat egy jó fogadást követően befejezte a mérkőzést, így 15-13ra elvesztettük az 5. szettet és 3-2-re a mérkőzést. Annyiban van hiányérzetem, hogy volt rengeteg könnyű nyitás, illetve áttett labda, amiből könnyedén pontot szerezhettünk volna, de sajnos mindig hiba csúszott a gépezetbe. Ez csak a koncentrációnak tudható be és amíg az ilyen labdákból nem tudunk gyors pontokat csinálni, addig a saját helyzetünket nehezítjük meg. Ebben az egyben még sokat kell fejlődnünk, de a játék többi eleme nagyon jól működött. A nyitásaink szuperek voltak ismét. Eddig ez volt a legeredményesebb tornánk, gratulálok mindenkinek. – fogalmazott Hackl Szilvia

Névsor: Dencső Nóra, Dobrovits Dorka, Farkas Lora, Gyebrovszki Luca, Kun Eszter, Marányi Bonita, Marton Zsófia, Sibőczy Boglárka, Szántó-Kata Lilla, Técsi-Hubert Anna, Tímár-Ténai Léna, Török Fanni, Veres Lili.

Legjobb játékos: Farkas Lora

U15B csapatunk Horpácsiné Zsulya Ági vezetésével indult útnak Nyíregyházára az U15 női OGYB III. osztály fordulójára

“Első meccsünket a DVTK csapata ellen játszottuk, ahol születtek szép megoldások, azonban hullámzó teljesítmény jellemezte játékunkat. A nyitásfogadási hibák és egyéb védekezési hibák miatt jó játékmenetek kevésbé tudtak kialakulni. A DVTK megnyerte a mérkőzést 3:0-ra.

Második ellenfelünk a Nyíregyháza csapata volt, akiket még jobb nyitóerő jellemzett. Jól irányított, erős nyitásaikat csak nehezen tudtuk bejátszani. Ellenfelünk képzettebb játékosai határozott játékukkal végig kézben tartották a mérkőzést, a jobb támadóerőt képviselő csapat ellen nem tudtunk igazán kibontakozni, a mérkőzést Nyíregyháza nyerte.

Bár nehéz ellenfeleket kaptunk, több van a csapatban, dolgozunk tovább a jobb eredmény érdekében.” – összegezte Zsulya Ágnes

Játékosok neve: Wolfort Timea, Szőke Szonja, Czuczor Ada, Berecz Hédi, Mudra Csenge, Kecsmár Szonja, Kisztner Nikolett, Gál Kíra, Török Viktória, Jakab Nóra, Keleméri Fanni