U10 kosárlabda bajnokság: Veretlenül zárták a szezont!

Az U10-es csapat nagyszerű teljesítményt nyújtott az egész szezon során, és megérdemelten zárták a bajnokságot veretlenül. A csapat edzője, Horváth Csongor elégedetten értékelte a szezon utolsó mérkőzéseit, és külön köszönetet mondott Gyarmati Krisztiánnak az erőnléti felkészítésért.

Horváth Csongor Szakosztályvezető és edző nyilatkozata: “Szombaton rendezték meg az U10 bajnokság utolsó fordulóját, ahova az eddigi eredmények alapján a 4 legjobb csapatot tették össze egy csoportba. Budakeszin reggel 9 órakkor a BSC Telki csapatával kezdtünk. Álmoskásan, tompán kezdtük el a mérkőzést, nem nagyon találtuk a ritmust. Az első félidő után nagyobb fokozatra kapcsoltunk és nagyobb különbséget tudtunk kiharcolni a végére. A mérkőzés végén átbeszéltük a srácokkal, hogy a következő mérkőzésen ez már kevés lesz a győzelemhez, megbeszéltük a javítandó dolgokat. A második mérkőzés igazi presztízs mérkőzés volt a BKG Veresegyház Fiú csapatával. Eddig minden fordulóban egy kevéssel, de nyertünk ellenük, így igazi döntő mérkőzésként fogtuk fel. A mérkőzés előtt láttam a gyerekekben a tüzet, várták már nagyon, hogy újra tudjunk egy jó meccset játszani velük. Jól sikerültek a meccs eleji ziccerek (24/21) és ahogy elkezdtük a mérkőzést, akkor tudtam, hogy ez igazi öröm játék lesz. Egészpályás védekezés, rengeteg szerzett labda, jó ziccerek.
Az első negyedben Alex, a második negyedben Marci volt a vezér, de mellettük mindenki bele tudott tenni a közösbe. Félidő 32-15. A második félidőben kértem, hogy ezzel a tűzzel menjünk tovább és a srácok mentek is! Tovább tudtuk növelni az előnyünket, gyönyörű 2:1 megoldásokat láttunk, védekezésben pedig tudtuk végig bírni az egészpályás letámadást (ezúton köszönjük Krisztián Gyarmati az egész éves erőnléti felkészítést).
A jó védekezésből könnyű kosarakat tudtunk szerezni és a végére több, mint 40 ponttal tudtunk győzni.
Az U10 bajnokságot 8/8 győzelemmel zártuk.”

Gratulálunk az U10-es csapat minden tagjának és további sikereket kívánunk nekik a jövőben is!